Τίτλος: Συμπληρωματική Αγωνιστική Χαμηλής Σκορ στην Super League

Η τέταρτη αγωνιστική της Super League ολοκληρώνεται απόψε με τον αγώνα ΑΕΚ – Βόλος. Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 20:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1.

Φουλ του «Χ» στην Super League την Κυριακή. Στην επιστροφή του πρωταθλήματος μετά το διάλειμμα της Nations League, διεξήχθησαν έξι αγώνες, με τέσσερις από αυτούς να λήγουν χωρίς νικητή. Η μοναδική νίκη καταγράφηκε στο ματς του ΟΦΗ με τον Άρη (3-2), ενώ ο Ατρόμητος πήρε το διπλό από την Τρίπολη την προηγούμενη μέρα.

Ο Ολυμπιακός απέτυχε να νικήσει τον Παναιτωλικό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», μένοντας στο 0-0 και σπάζοντας το νικηφόρο σερί των πρώτων αγωνιστικών. Το αποτέλεσμα αυτό έδωσε ελπίδες τόσο στον ΠΑΟΚ, ο οποίος βρίσκεται μαζί με τον Ολυμπιακό στην κορυφή, όσο και στον Παναθηναϊκό που ψάχνει μια νίκη για να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις.

Δύο σημαντικές αποκρούσεις χαρακτήρισαν τον αγώνα: ο Ντραγκόφσκι σταμάτησε τον Σβαμπ στο 11ο λεπτό, ενώ ο Κοτάρσκι μπλόκαρε το γυριστό του Ιωαννίδη στο 93ο λεπτό, διατηρώντας το σκορ στο 0-0 μέχρι το τέλος.

Από την πλευρά του, ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό επίσης δεν είδε νικητή, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 0-0.

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ έχουν από 10 βαθμούς και παραμένουν στην κορυφή. Ακολουθεί η ΑΕΚ, η οποία μπορεί να τους «πιάσει» με νίκη απόψε. Ο ΟΦΗ έχει πραγματοποιήσει καλό ξεκίνημα με 7 βαθμούς, ενώ ο Άρης ακολουθεί με 5, όσους έχουν και οι Ατρόμητος, Παναθηναϊκός και Λαμία. Ο Παναιτωλικός ανέβηκε στους 4 βαθμούς μετά την ισοπαλία κατά του Ολυμπιακού, ενώ Αστέρας Aktor και Καλλιθέα έχουν 4 και 3 βαθμούς αντίστοιχα, με τον Λεβαδειακό να έχει 2 και τον Πανσερραϊκό στο πάτο της βαθμολογίας, με 1 βαθμό.

Διαβάστε σχετικά: Ολυμπιακός- Παναιτωλικός 0-0: Βρήκε σε αγρινιώτικο τείχος

Διαβάστε σχετικά: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-0: Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Τούμπας

Πηγή: documentonews.gr